Pjevački "Vjerujem!"

Već tradicionalno, uoči nove liturgijske godine, uz nedjelju Krista Kralja i o spomendanu sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe, katedralna crkva Varaždinske biskupije okuplja velik broj "mladića i djevojaka, staraca s djecom zajedno, koji hvale ime Gospodnje" (usp. Ps 148, 12) na Festivalu svete Cecilije.

Zborovanja župnih zborova organiziraju se od 2002. godine. Svake godine i do 40-tak zborova priprema nekoliko pjesama vezanih uz temu tekuće godine, poput: "Da te samo dotaknem", "Činiti dobro", "Psalmi", "Svećenička godina", "Otkupio si nas krvlju svojom", "Hvala ti što sam stvoren tako čudesno"... Mnoge skladbe nastaju upravo povodom ovih okupljanja. Kako Crkva slavi Godinu vjere i tema ovogodišnjeg Festivala je "Vjerujem!".

Ove - 2012. godine, kad se zbiva po 11. put, pjevačko-molitveno zajedništvo Crkve varaždinske okuplja zborove iz Koprivnice, Ludbrega, Sv. Jurja na Bregu, Čakovca, Kotoribe, Remetinca, Kneginca, Donje Voće, Reke, Varaždinskih Toplica, Jalžabeta, Tužnog, Svete Marije, Sv. Jurja u Trnju, Donje Dubrave, Sračinca, Novog Virja, Molva, A trigove, Goričana, Murskog Središćca, Selnice, Ivanca, Podturna, Sv. Ilije, Kamenice, A enkovca i Varaždina.

Susreti će se održati u subotu i nedjelju Krista kralja - 24. i 25. studenoga s početkom u 15.00 sati. U nedjelju će i 10-tak psalmista primiti poslanja za svoju službu.