Psalmi nadolazećih nedjelja

27. NKG: Vinograd Gospodnji (Ps 80)
28. NKG: U Gospodnjem ću domu (Ps 23)
29. NKG: Dajte Gospodinu slavu i silu (Ps 96)
30. NKG: Ljubim te, kreposti moja (Ps 18)
Svi sveti: Takav je naraštaj (Ps 24)
Dušni dan: Vjerujem da ću uživati (Ps 27)
31. NKG: Čuvaj dušu moju u miru (Ps 131)
32. NKGTebe žeđa duša moja (Ps 63)
33. NKG: Blago svima koji se boje Gospodina (Ps 128)
Krist Kralj: Gospod je pastir moj (Ps 23)

Izdvojeno

Ured za crkvenu glazbu

Zagrebačka 3
42000 Varaždin
Tel: 042/314 160
Fax: 042/314 169
E-mail: glazba(at)biskupija-varazdinska.hr

Pjevački "Vjerujem!"

Već tradicionalno, uoči nove liturgijske godine, uz nedjelju Krista Kralja i o spomendanu sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe, katedralna crkva Varaždinske biskupije okuplja velik broj "mladića i djevojaka, staraca s djecom zajedno, koji hvale ime Gospodnje" (usp. Ps 148, 12) na Festivalu svete Cecilije.

Zborovanja župnih zborova organiziraju se od 2002. godine. Svake godine i do 40-tak zborova priprema nekoliko pjesama vezanih uz temu tekuće godine, poput: "Da te samo dotaknem", "Činiti dobro", "Psalmi", "Svećenička godina", "Otkupio si nas krvlju svojom", "Hvala ti što sam stvoren tako čudesno"... Mnoge skladbe nastaju upravo povodom ovih okupljanja. Kako Crkva slavi Godinu vjere i tema ovogodišnjeg Festivala je "Vjerujem!".

Ove - 2012. godine, kad se zbiva po 11. put, pjevačko-molitveno zajedništvo Crkve varaždinske okuplja zborove iz Koprivnice, Ludbrega, Sv. Jurja na Bregu, Čakovca, Kotoribe, Remetinca, Kneginca, Donje Voće, Reke, Varaždinskih Toplica, Jalžabeta, Tužnog, Svete Marije, Sv. Jurja u Trnju, Donje Dubrave, Sračinca, Novog Virja, Molva, Štrigove, Goričana, Murskog Središća, Selnice, Ivanca, Podturna, Sv. Ilije, Kamenice, Šenkovca i Varaždina.

Susreti će se održati u subotu i nedjelju Krista kralja - 24. i 25. studenoga s početkom u 15.00 sati. U nedjelju će i 10-tak psalmista primiti poslanja za svoju službu.