KOPRIVNICA - Zbor mladih "Stepinčeva mladež"

"Stepinčeva mladež" iz župe blaženog Alojzija Stepinca u Koprivnici sa svojim radom i aktivnostima započela je zajedno s nastankom župe prije pet godina. Velikim zalaganjem župnika vlč. Krunoslava Pačalata i svih članova mladeži zaživjela je u pravom smislu te riječi, a pokazala se uspješnom u mnogobrojnim aktivnostima, kako na području župe tako i izvan nje.
Zajednicu čini 50-ak članova. Od osnovnoškolaca 8. razreda, preko srednjoškolaca do studenata. Mnogobrojne aktivnosti, poput: zbora mladih, župnih animatora, liturgijske grupe, lektora, dramske grupe i drugih, čine zajednicu vrlo aktivnom i privlačnom.
Svake subote zajednica uređuje večernju misu mladih, koju animiraju svojim pjevanjem, čitanjem, meditacijama i ostalim prigodnim aktivnostima, a nakon mise redovit je i susret mladih na kojem se obrađuju raznovrsne teme, slave rođendani i održavaju molitvene večeri.
Zbor mladih je snimio i svoj prvi CD pod nazivom "Stepinčevo vrelo", čija je promocija održana u veljači 2003. godine. Iza zbora već su brojni nastupi diljem Hrvatske, poput onog u Dubrovniku u ljeto 2003. godine, pa u Samoboru i drugdje.