PRELOG - Dječji zbor "Ribari sv. Jakoba"

U župi Svetog Jakoba u Prelogu već 25 godina za razne svečanosti i blagdane vježbala je i pjevala grupa djece. Godine 1995. osnovan je Dječji zbor "Ribari Svetog Jakoba" koji redovito tjedno vježba (prije nastupa i blagdana i više puta tjedno) i sudjeluje redovito na nedjeljnim liturgijskim slavljima, kao i na blagdanskim i prigodnim svečanostima u župi Prelog. Povremeno u posebnim prigodama zbor je nastupao i u drugim crkvama na raznim crkvenim i prigodnim svečanostima. Zbor redovito nastupa na dječjem festivalu "Zlatna harfa" u Varaždinu.
Svojim redovitim vježbanjem i zauzetošću voditeljice zbora učiteljice Ljubice Crnčec zbor je uvježbao brojne liturgijske pjesme, kao i mnoge duhovne pjesme i šansone. Za zbor je napravljeno nekoliko originalnih skladbi pa je zbor 2001. godine snimio svoju audio kazetu i cd pod naslovom "Razapeta jedra". Taj je projekat vodio Vlado Dolenec, a nakon njegove smrti snimanje je završeno na Hrvatskom katoličkom radiju na kojem je sve i promotivno predstavljeno.
Članovi zbora koji su odrasli osnovali su svoju Vokalnu skupinu "Ribari Svetog Jakoba" koja također vježba i nastupa.