Hvala ti što sam stvoren tako čudesno

Već tradicionalno, potkraj crkvene liturgijske godine, uz nedjelju Krista Kralja i o spomendanu sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe, katedralna crkva Varaždinske biskupije okuplja velik broj "mladića i djevojaka, staraca s djecom zajedno, koji hvale ime Gospodnje" (usp. Ps 148, 12) na Festivalu svete Cecilije.

Zborovanja župnih zborova organiziraju se od 2002. godine. Svake godine i do 40-tak zborova priprema nekoliko pjesama vezanih uz temu tekuće godine, poput: "Da te samo dotaknem", "Činiti dobro", "Psalmi", "Svećenička godina", "Otkupio si nas krvlju svojom"... Mnoge skladbe nastaju upravo povodom ovih okupljanja.

Ove - 2011. godine, kad se zbiva po 10. put, pjevačko-molitveno zajedništvo Crkve varaždinske okuplja zborove iz Čakovca, Koprivnice, Sv. Jurja na Bregu, Murskog Središća, Sv. Jurja u Trnju, Močila, Goričana, Varaždinskih Toplica, Donje Dubrave, Svetog Đurđa, A trigove, Selnice, Jalžabeta, Nedelišća, Reke, Sv. Ilije, Molva, A enkovca, Donje Voće, Margečana, Tužnog, Remetinca, Preloga, Kloštra Podravskog, Male Subotice, Svete Marije, Novog Virja, Ludbrega i Varaždina.

Program zborovanja 19. 11. 2011.

Program zborovanja 20. 11. 2011.

Izvještaj

Snimke