Poziv na Festival dobrog pastira '12.

Nedjelja Dobrog Pastira se u Crkvi obilježava kao Svjetski molitveni dan za duhovna zvanja, a naša biskupija ga već tradicionalno obilježava prigodnim Festivalom u crkvi Dobrog Pastira u Varaždinu. Ove godine Festival će se održati u nedjelju 29. travnja 2012. godine u 16 sati.

Festival organizira Ured za pastoral duhovnih zvanja i Ured za crkvenu glazbu. Na Festivalu sudjeluju zborovi mladih ili pojedinci, koji aktivno djeluju u svojim župnim ili redovničkim zajednicama. Ovo nije Festival dječjih zborova ili zborova odraslih.

Kako idemo u susret godini vjere, ovogodišnji Festival je posvećen prvoj novozavjetnoj vjernici, Blaženoj Djevici Mariji, zato će i pjesme biti posvećene njoj, koja nas uvijek vodi Kristu, temelju naše vjere.

Naslov Festivala je "Marija " blažena što povjerovš" (usp Lk 1,45)

Svi koji žele nastupiti na Festivalu Dobrog Pastira neka prijave svoju pjesmu, po mogućnosti autorsku, Uredu za crkvenu glazbu.

Unaprijed se veselimo Vašem nastupu i radujemo susretu na Festivalu Dobrog Pastira 2012. u Varaždinu!

vlč. Siniša Dudašek

povjerenik za duhovna zvanja Varaždinske biskupije