PRIJAVE - Korizmeni susret zborovođa i crkvenih glazbenika Varaždinske biskupijeKorizmeni susret zborovođa i crkvenih glazbenika Varaždinske biskupije održat će se u subotu, 24. veljače, u 9 sati u dvorani Centra za mlade u Zagrebačkoj ulici 3 u Varaždinu.

Gost predavač bit će vlč. dr. sc. Milan Dančuo s Katedre liturgike Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a tema predavanja „Liturgijska mjera i forma glazbe".

Predavanje će se temeljiti na teološkim sadržajima i obrednim vlastitostima liturgije korizmenoga vremena i vazmenog trodnevlja kao polazištu i nadahnuću za oblikovanje glazbe.

Nakon predavanja sudionici susreta moći će predavaču postavljati pitanja, a na samom kraju susreta svim sudionicima bit će podijeljene potvrde o sudjelovanju.

Radi lakše organizacije potrebno se prijaviti za sudjelovanje na susretu, najkasnije do 22. veljače, a prijava se može ispuniti OVDJE ili e-mailom na visko.jaklin@gmail.com.

O predavaču: dr. sc. Milan Dančuo