Vjerujem!

tema je ovogodišnjeg 11. zborovanja crkvenih pjevača na Festivalu svete Cecilije u varaždinskoj katedrali uz blagdan sv. Cecilije.

Susreti će se održati u subotu i nedjelju Krista kralja - 24. i 25. studenoga s početkom u 15.00 sati. Bude li potrebno, jedan dio susreta organizirati ćemo i u nedjelju prije toga - 18. studenoga.

Ovogodišnje zajedničke pjesme:

- Klanjam ti se smjerno - 5. kitica: Rana kao Toma, na melodiju i četveroglasje Franza Schuberta,

- pjesma "Vjerujem u Boga" iz pjesmarice Pjevajte Gospodu pjesmu novu, br. 297, s čitavim tekstom na broju 296, pripjev "Amen, vjerujem", te

himan "Svi kliknimo Kristu" iz PGPN strana 630.

Note požete preuzeti ovdje.

Prijave primamo do 10. listopada preko maila. Ona treba sadržavati:

1. Ime zbora i župe iz koje dolazi

2. Ime voditelja, orguljaša, solista

3. Naziv skladbe i autora

4. Nekoliko redaka o zboru i razloga odabira pjesme

5. Broj izvođača

Ovogodišnja tema je odabrana da bude prilog slavljenju godine vjere. Pozivamo zborovođe da pronađu skladbe koje govore o vjeri s citatima ili parafrazama biblijskih tekstova ili slobodnim pjesničkim ostvarajima.