ČAKOVEC - Pjevački zbor "Josip Štolcer Slavenski"

Zbor je osnovan 1976. godine i od tada do danas u njemu je pjevalo oko 450 pjevača. Zbor redovito nastupa na natjecanjima zborova u Zadru te na natjecanjima u organizaciji Hrvatskog sabora kulture. Najveći uspjeh zbor je ostvario 2001. godine kada je na natjecanju pjevačkih zborova Hrvatske u Novom Vinodolskom osvojio zlatnu plaketu HSK-a. Zbor je također u Rijeci 1993. godine osvojio Srebrnu plaketu HSK-a te nagradu za interpretaciju na Varaždinskim baroknim večerima. Zbor bilježi i uspješne nastupe na međunarodnom planu u Njemačkoj, Mađarskoj, Češkoj i Estoniji. Za svoje zapažene nastupe u domovini, ali i inozemstvu te njegovanje međimurske i nacionalne baštine odlikovan je i najvećim priznanjima Grada Čakovca i Međimurske županije. Danas zbor ima 55 članova, i to 32 ženska i 22 muška. U sklopu zbora veoma uspješno djeluju i dvije vokalne grupe - muška i ženska.
Zbor od osnutka vodi priznati glazbeni pedagog Dragica Karolina Šimunković.