MOČILE - Zbor mladih "Eshaton"

Zbor mladih "Eshaton" u Močilama osnovan je 2000. godine na inicijativu župnika mons. Leonarda Markača. Po osnutku se voditeljskog posla prihvatio Vlado Dolenec, poznati koprivnički skladatelj i glazbeni entuzijast, a tu je ulogu s puno ljubavi obavljao sve dok ga Gospodin nije pozvao k sebi. Na mjestu voditeljice danas je Martina Evačić. Zbor broji 15-tak članova, srednjoškolaca i studenata, a druženja ne doživljavaju kao obavezu već im je želja svoje kreativne potencijale usmjeriti višim ciljevima, odnosno onom najvišem i jedinome važnom, Bogu. Okupljaju se jednom tjedno na probi, a nedjeljom pjevaju na podnevnoj sv. misi. Više puta su nastupili na festivalima Stepinčeve note u Koprivnici, Dugafestu u Ludbregu, na Festivalu sv. Cecilije u Varaždinu te na susretu zborova mladih u varaždinskoj katedrali.

Na festivalima izvode i autorske pjesme od kojih izdvajamo:
Ti me ozdravljuješ - tekst i glazba Martina Evačić
Daj da se odmorim u tebi - tekst i glazba Martina Evačić
Ljubav - tekst i glazba Martina Evačić
Kajem se Djevo - tekst i glazba Martina Evačić
Povedi me - glazba Martina Evačić
Hvalite Gospodina - glazba Martina Evačić
Utjeha - Andreja Jurković

Misija je zbora mladih svojom glazbom poručiti čovjeku da ne postoji ništa ljepše i iskrenije od predanja sebe Isusu. U Njemu se nalazi mir i crpi snaga. Zbor želi da čujete Onoga koji kroz njih progovara. Njegova je poruka jasna i čista i stoga ga ne potiskujmo već mu otvorimo svoja srca jer On je tu, u nama.