MURSKO SREDIŠĆE - Crkveni zbor župe Marije Kraljice i svetog Ladislava

Crkveno pjevanje u župi Mursko Središće seže u daleku 1958. godinu, kada je na nagovor župnika vlč. Ivana Juraka, Ivan Stojko prihvatio službu kantora i služio Bogu u pjesmi osam godina, a i danas je aktivan član zbora.
Zbor u današnjem sastavu djeluje od 1992. godine, kada su kupljene električne orgulje - Heimund.
Pjevači njeguju višeglasno pjevanje poznatih hrvatskih i stranih kompozitora duhovne glazbe, pučko pjevanje te dragocjene stare međimurske napjeve, kao i vrlo rado pjevane šansone. Uz redovito pjevanje na nedjeljnim i ostalim crkvenim slavljima, zbor je imao brojne nastupe, od kojih bi izdvojili: sudjelovanje na Festivalu sv. Cecilije od samog početka, susreti crkvenih zborova Međimurja, gostovanja u župama Koprivnica, Kneginec, Ferdinandovac….. te u Mađarskoj i Sloveniji. Nekoliko godina zbor je pjevao misu polnoćku za Radio 105.
Probe se održavaju jednom tjedno, a po potrebi i više puta. Organiziraju se izleti i druženja. Svi pjevači pjevaju s velikom ljubavlju i otvorena srca.
Zbor vodi prof. Danijela Sabo.