Festival sv. Cecilije 2011.

"Hvala ti što sam stvoren tako čudesno!" tema je ovogodišnjih susreta crkvenih glazbenika na Festivalu svete Cecilije u varaždinskoj katedrali uz blagdan sv. Cecilije.

Susreti će se održati u subotu i nedjelju Krista kralja - 19. i 20. studenoga s početkom u 15.00 sati. Bude li potrebno, jedan dio susreta organizirati ćemo i u nedjelju prije toga - 13. studenoga.

Glavna pjesma susreta je "Uđite s hvalama" fra Ivana Širokog kao i himan "Slava Bogu na visini" iz pjesmarice Pjevajte Gospodu pjesmu novu, br. 295.

Prijave primamo do 1. listopada preko maila. Ona treba sadržavati:

1. Ime zbora i župe iz koje dolazi

2. Ime voditelja, orguljaša, solista

3. Naziv skladbe i autora

4. Nekoliko redaka o zboru i razloga odabira pjesme

5. Broj izvođača

Ovogodišnja tema otvara mogućnost velikog divljenja i zahvale. Uzeta je iz 139. psalma u kojem se molitelj spominje svojih početaka "satkao me u krilu majčinu", uzdanja "ti, Gospodine, sve već znadeš", svoga smisla "povedi me putem vječnim"... Pjesma može biti već postojeća ili novoskladana, inspirirana ovom molitvom. Karakterno može biti i maestosno veličanje kao i tiha kontemplacija Božje dobrote.